O nás

Jsme třetí a čtvrtá generace rodiny Kohoutů, kteří obývají tuto chaloupku na Velké Pláni v Peci pod Sněžkou. Nejstarší část chaloupky je z roku 1860 a postupně byla původními generacemi majitelů přistavěna do dnešní podoby, kterou pro její dokonalost respektujeme a postupně zvelebujeme. 

Již naši rodiče a prarodiče v chaloupce pronajímali pokoje dříve trvalým hostům na "letní  a zimní byt " , později stálým skupinám hostů, kteří zde po dlouhá léta trávili své, především zimní,  prázdniny. Některé z dětí, které zde  naši rodiče viděli vyrůstat dnes jezdí už se svými dětmi a stále se vrací.

 Dnes už se na hory nejezdí jen v zimě, naopak poloha chaloupky na jižním svahu s celodenním svitem slunce (pokud zrovna neprší:) ), klidem a bezpečím, i když kousek od centra Pece a výhodnou výchozí  polohou pro pěší i cyklo turistiku, k nám  přivádí více a více hostů v každém ročním období. Snažíme se tomuto trendu vyhovět a stále pracujeme na zvelebování a zvyšování komfortu pro naše hosty. Postupně renovujeme pokoje  a společné prostory, tak aby  poskytovaly dostatečný komfort při zachování jednoduchosti a půvabu horské chalupy.

 Neočekávejte u nás luxus, ale za to osobní zážitek z  pobytu téměř v domácím prostředí.

Těšíme se na Vás.

Mirek, Jakub, Pavla Kohoutovi a Veronika Peštová